Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content related to Code-House company.


Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści związane z firmą Code-House.

Brakujący element Javarsovii

Tegoroczna edycja konferencji Javarsovia jest bez wątpienia największym wydarzeniem tej kategorii w Polsce. Grono sponsorów i partnerów nafaszerowane gigantycznymi korporacjami (IBM, Oracle, Microsoft, Adobe, Google). Pomyśleć, że Code-House w zeszłym roku był sponsorem tej niewielkiej konferencji a w tym roku nie przyszło by nam rywalizować nawet o ławkę sponsorów rezerwowych. :-) Moje gratulacje dla kapituły przekazuję już teraz.

Wróćmy jednak do meritum – a mianowicie czego brakuje na Javarsovii. :-) Brakuje prelekcji o OSGi, które mimo porządnego wieku (10 lat) jest w dalszym ciągu nowością dla wielu developerów. Szczęśliwie, w ramach spotkań Warszawa JUG było zaplanowane spotkanie pt. Springowe spojrzenie na OSGi – Spring Dynamic Modules for OSGi(tm) – które miał poprowadzić Jacek Lis. Niestety, Jacek w planowanym terminie (15 czerwiec) będzie poza Warszawą. Aby obronić OSGi i załatać deficyt tego tematu na Javarsovii (zgłaszałem się z OSGi R4.2 Enterprise do C4P), postanowiłem zastąpić Jacka i poprowadzić prezentację – której temat również ewoluował na Spring Dynamic Modules, Blueprint, OSGi – deklaratywne.

Podsumowując, czego można się spodziewać w najbliższy wtorek:

  • Celem prezentacji jest przedstawienie OSGi.
  • Tradycyjne podejście do usług w OSGi.
  • Co dodaje Spring DM/Blueprint.
  • Jak to uruchomić na Karafie1

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych jak i zawiedzionych tym, że OSGi nie będzie na Javarsovii. :-)


1 Trwają negocjacje, czy Apache Felix Karaf zostanie projektem wysokiego poziomu (TLP) fundacji Apache.

 

One reply


  1. Hmm, terminarz nie opublikowany, więc
    1. Nie oceniaj za wczasu.
    2. Powinneś się orientować że jest wiele ciekawych rzeczy w wydaniu java, więc patrz punkt pierwszy.

Leave a reply