Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content related to Code-House company.


Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści związane z firmą Code-House.

Praktyki studenckie w Code-House

Jakiś czas temu Jacek Laskowski wspominał o praktykach studenckich w IBM.

Celem praktyk w IBM jest zapoznanie się z produktami korporacji, praktyki w Code-House mają nieco inny wymiar – przede wszystkim technologiczny. Część z dziedzin, w których obracamy się obecnie przy okazji ServiceMixa jest nieco futurystyczna (OSGi R 4.2, dOSGi), część za to bardzo praktyczna np. szerokie użycie Mavena oraz Spring Framework czy JAX-WS/JAX-RS. Cały kod, który powstanie w wyniku praktyk będzie opublikowany na licencji Apache 2.0 i udostępniony publicznie.

Pula tematów dla praktykantów obejmuje następujące projekty fundacji Apache:

  • Apache ServiceMix 4
  • Apache Ode
  • Apache ActiveMQ
  • Apache Camel
  • Apache Karaf

Organizacja praktyk

Praktyki są bezpłatne (niestety), odbywają się w trybie zdalnym i trwają do 3 miesięcy – termin rozpoczęcia praktyk jest uzgadniany ze studentem. Nie ma konieczności przebywania w naszym biurze – cały proces naboru aplikacji odbywa się przy pomocy Internetu i dopiero ostatni etap – rozmowa kwalifikacyjna – wymaga spotkania. Na co dzień konsultacje będziemy odbywać przy pomocy komunikatorów – Skype, GTalk, w skrajnym wypadku Gadu-Gadu. ;-) Co dwa tygodnie podsumowujemy minioną „iterację” oraz planujemy następną.
Po wprowadzeniu do narzędzi i projektów studenci będą wypływać na głębokie wody – czyli samodzielną realizację zadań.

Do zarządzania, koordynacji zadań oraz dokumentacji i weryfikacji kodu wykorzystujemy narzędzia Atlassian:

  • JIRA
  • Green Hopper
  • Confluence
  • Bamboo
  • Fisheye

Jak aplikować?

Jedyną wymaganą cechą jest znajomość języka Java – która zostanie zweryfikowana testem. Jeśli dysponujesz tą cechą i jesteś miłośnikiem technologii zapraszamy do wysyłania aplikacji pod adres rekrutacja@code-house.org z tematem Praktyki 2010. Nabór aplikacji na najbliższą edycję praktyk prowadzimy do 20 kwietnia. W zależności od rezultatów będą organizowane kolejne.
Nieco więcej informacji znajdziecie na stronie Praktyki Studenckie 2010.

 

Leave a reply