Szukasz Eclipse? Jest na Code-House!

14 Maj
2009

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że od 2 dni z naszego serwera można pobrać wszystkie projekty rozwijane w ramach fundacji Eclipse. Dołączyliśmy tym samym do grona 2 innych polskich mirrorów.

Pobieramy z Code-HouseOd strony technicznej mirror jest uruchomiony na lighthttpd, oddzielnym IP oraz dedykowanym dysku USB 600 GB. Serwer stoi na łączu 100 mbps, stąd osiągane transfery powinny być zadowalające i użytkownicy szerokopasmowych łączy nie powinni odczuwać żadnego spowolnienia. Na naszym firmowym łączu – 10 mbps – udało się osiągnąć ponad 1M/s, czyli tyle ile fabryka dała! :-)

Ruch który generuje mirror to około 20MB/s, czyli od samego początku zaczął być używany w miarę intensywnie. Synchronizacja przy transferze 12 MB/s trwa nieco ponad godzinę. Rozmiar wszystkich plików to niecałe 260 GB, najwięcej miejsca zajmuje:

Download manager
Przyznacie, że WebTools które wydaje się dosyć duże jest nisko w rankingu a TPTP, które używa się sporadycznie jest objętościowo niewiele mniejsze od platformy. Nie dziwi natomiast wysoka pozycja BIRT i Tools.

Mamy nadzieję że nowa usługa przyda się użytkownikom Eclipse, zapraszamy do korzystania. Pobranie Eclipse z Code-House to tylko kilka minut :).

2 komentarze to Szukasz Eclipse? Jest na Code-House!

Avatar

Paweł Krefta

6 czerwca, 2009 at 13:18

Bardzo milusio ze jakis serwer blizej sie pojawil. Niestety polskie mirrory ktore byly nie zawsze lubialy dzialac – mam nadzieje ze twoim bedzie inaczej. Powodzenia z firma – ja sie przymierzam poraz drugi :)

Avatar

Tomasz Bartczak

11 czerwca, 2009 at 16:47

Wow to jest ciekawy pomysł na promocję firmy.

Może jakieś statystyki jakie moduły najczęściej pobierają w Polsce? :)

Comment Form

You must be logged in to post a comment.

top