Some of posts from this blog has been moved to dywicki.pl. You will be automatically redirected to new blog if you would submit comment.
New posts are published on dywicki.pl, this blog contains old content related to Code-House company.


Niektóre posty z tego bloga zostały przeniesione do dywicki.pl. Zostaniesz automatycznie przekierowany jeśli bedzięsz chciał dodać komentarz.
Nowe posty sa publikowane na dywicki.pl, ten blog zawiera stare treści związane z firmą Code-House.

Szukasz Eclipse? Jest na Code-House!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że od 2 dni z naszego serwera można pobrać wszystkie projekty rozwijane w ramach fundacji Eclipse. Dołączyliśmy tym samym do grona 2 innych polskich mirrorów.

Pobieramy z Code-HouseOd strony technicznej mirror jest uruchomiony na lighthttpd, oddzielnym IP oraz dedykowanym dysku USB 600 GB. Serwer stoi na łączu 100 mbps, stąd osiągane transfery powinny być zadowalające i użytkownicy szerokopasmowych łączy nie powinni odczuwać żadnego spowolnienia. Na naszym firmowym łączu – 10 mbps – udało się osiągnąć ponad 1M/s, czyli tyle ile fabryka dała! :-)

Ruch który generuje mirror to około 20MB/s, czyli od samego początku zaczął być używany w miarę intensywnie. Synchronizacja przy transferze 12 MB/s trwa nieco ponad godzinę. Rozmiar wszystkich plików to niecałe 260 GB, najwięcej miejsca zajmuje:

Download manager
Przyznacie, że WebTools które wydaje się dosyć duże jest nisko w rankingu a TPTP, które używa się sporadycznie jest objętościowo niewiele mniejsze od platformy. Nie dziwi natomiast wysoka pozycja BIRT i Tools.

Mamy nadzieję że nowa usługa przyda się użytkownikom Eclipse, zapraszamy do korzystania. Pobranie Eclipse z Code-House to tylko kilka minut :).

 

2 replies


  1. Bardzo milusio ze jakis serwer blizej sie pojawil. Niestety polskie mirrory ktore byly nie zawsze lubialy dzialac – mam nadzieje ze twoim bedzie inaczej. Powodzenia z firma – ja sie przymierzam poraz drugi :)


  2. Wow to jest ciekawy pomysł na promocję firmy.

    Może jakieś statystyki jakie moduły najczęściej pobierają w Polsce? :)

Leave a reply